Історія фестивалю «Гніздо-2006»

Фестиваль „Гніздо 2006”.

Про фестиваль „Гніздо”, який відбувся 3 вересня 2006 року в місті Біла Церква, можна було б безтурботно писати - хто там виступав, розказати хто як виступив і сказати що все було чудово, бо для глядача так і було.

Фестиваль актуальної поп-рок музики „Гніздо” проводиться третій рік. Місцем постійного перебування фестивалю обране містечко Біла Церква. Вибір зрозумілий - мотивація така ж, як і у багатьох фестивалів в світі, які не проводяться в столицях. В цьому році фест зробив відчутний ривок - змінив символіку, розвернув масштабну піаркампанію, забезпечив абсолютно пристойну атрибутику, в тому числі і для продажу. Наскільки було помітно, молодь особливо охоче купувала бондани, футболки та кепки, які одразу ж чіпляли десь на себе. Незважаючи на останню „осінню” тенденцію, погода була тепла і дощові хмари центральну площу Білої Церкви оминули.

О шостій вечора фестиваль розпочався виступом гурту “BreakUp”. Ця група стала переможцем конкурсу для молодих музикантів, оголошеним оргкомітетом Гнізда. Серед 200 фонограм вибір пав на львівських хлопців. Їх долю вирішувало журі у складі Дмитра Ципердюка (композитор, аранжувальник), Віталія Клімова (екс-продюсер гуртів Табула Раса, Океан Ельзи, співачки Альони Вінницької, продюсер гурту Мурени) , Едуарда Кліма (генеральний продюсер Lavina Music), Віталія Телезіна (саунд-продюсер, продюсер проекту Lama), Альони Вінницької (співачка), Семена Горова (режисер, кліпмейкер) та Віталія Титаренка (президент фестивалю „Гніздо”, продюсер гурту Мурени).

Ведучим фестиваля був Ігор Пелих, який, до речі, свою роль виконав чудово і заводив публіку не менш деяких гуртів, а іноді навіть більше.

Табула Раса безумовно втратила рейтинг, але ані роки, ані обставини не можуть стерти її ім’я. Напевно серед білоцерківської публіки рейтинг гурту не дуже і низький, тому що на виступі Табули руху в натовпі було забагато.

Гурт Мурени в Білій Церкві як риба в воді, бо хлопці місцеві. Вони нещодавно голосно заявили про себе піснею „Схожа на осінь”, а зараз готують чергову порцію пісень, якими збираються продовжувати підкорення національного шоу-бізу. Як їх приймали земляки можете здогадатись.

Дуже цікаво було подивитись живий виступ загадкової дівчини Lama. Не розчарувала – красиво і цікаво. Напевно погано не може бути в будь-якому випадку, коли біля тебе постійно знаходиться такий професіонал, як Віталій Телезін. Якого не втомлюються розхвалювати Друга Ріка, „Братья Грим” та інші не менш відомі музиканти.

Дівчаток вже просто розривало. Необхідно було випускати на сцену хлопців з гурту СКАЙ, бо дівчата позривали б голоси (дівчатка 12-17 років просто оглушали криками „скааааааай”). До речі, виявилось, що цей тернопільський гурт чекали не менш ніж Альону Вінницьку та Братьев Грим. Ясно, що „Тебе це може вбити” співали хором. Думаю, що з наступною піснею „Те що треба”, на яку хлопці випустили відео, буде те саме.

Гадаю, що всі заново відкрили для себе Джанго. Ми неодноразово писали про цього співака. Якщо коротко, то Джанго жив і працював собі тихо в Києві, аж поки московські продюсери не взяли пісню „Холодная весна” головним саундтреком до фільму „Бой с тенью”. Пісня прогриміла по всій Росії і, звичайно ж, долетіла до України. Але через брак інформації, всі так і продовжують думати, що це російський співак. Тільки останнім часом Джанго почав частіше виступати на Україні. Бо до цього часу він брав участь у багатьох масштабних російських рок-фестивалях і знають його в Росії набагато більше ніж у нас. Місяць тому на „Нашествии” в Рязані бурхлива реакція публіки під час сету Джанго не здивувала, а от привітну реакцію на Гнізді цікаво було спостерігати, при тому, що в Білій Церкві багато хто вперше відкрив для себе Джанго. Деякі пісні викликали у когось з натовпу реакцію „О! Так я знаю цю пісню!”. Тепер будуть знати і хто її співає.

Найбільший ажіотаж був навколо Альони Вінницької. Це в принципі очікувано, але вона, переплюнула Братів Грім. Її подекуди принциповість насторожує з одного боку, з іншого ж - додає їй харизми. Але те, що вона підростає до статусу реальної зірки це спостерігається безперечно. Ну, і це небезпідставно. Якісний музичний матеріал, імідж, „сильні” виступи. Альона виконала старі і нові пісні, як завжди змусила поспівати і натовп. На пісню „Бугі-вугі” до неї приєднався Георгій Делієв. Концерт вже мав би і закінчуватись але тільки настав час виступу хедлайнера фесту російських гостей „Братьев Грим”. Вони переважно співали нові пісні з останнього альбому „Иллюзия”, звичайно ж виконали і перші хіти гурту, в тому числі й усіма гаряче любимі „Ресницы”.

Тож, фестиваль обрав актуальних і цікавих артистів. Атмосфера на фесті була навіть дуже приємною. План промокампанії викликав повагу охопленістю всіх категорій впливу на маси, і його грамотністю. До того ж, Біла Церква знаходиться усього в півгодині їзди від Києва. Склад артистів привабливий, і взагалі, мають же українські журналісти цікавитись і хворіти справою розвитку української музики і становлення українських фестивалів. Бо коли люди намагаються донести якусь ідею, роблячи фестиваль, вони за неї вболівають. Організатори Гнізда позиціонують себе, як людей, яких цікавить актуальна мейнстімова поп-рок музика. І коли вони роблять фестиваль за участю певних артистів, які попадають в цю категорію, фест просто апріорі має стати популярним і викликати інтерес


Збільшити афішу