Історія фестивалю «Гніздо-2008»

Фестиваль „Гніздо 2008”

Вп’яте у Білій Церкві відбувся фестиваль «Гніздо». Цього разу на сцену поп-рок фесту піднялися гурти: «Друга Ріка», «White Rose Movement», «Lama», «Димна Суміш», «Мурени», «Скрябін», «Тартак», «ТІК», «Punk TV», «Qarpa», «YouCrane, Platina».

Протягом двох фестивальних днів подивитися на виступи артистів прийшло понад 90 тисяч чоловік. І саме вони встановили пивний рекорд фестивалю, випивши 25 000 келихів пива.

Головна задача поставлена перед організаторами фестивалю – охопити якомога ширшу аудиторію – була виконана відмінно. Яскравий перелік виконавців «Гнізда» зібрав в одному місці підлітків, молодь, сімейні подружжя з дітьми. Кожен міг знайти протягом дводенного фесту на сцені щось собі до душі.

Перший день запам’ятався суперемоційним виступом команди «Димна Суміш», вокаліст якої під кінець сейшену розпрощався зі своєю гітарою у найкращих традиціях Курта Кобейна, перетворивши її на мотлох.

Довгоочікувані британці «White Rose Movement», подивитися на яких приїхали фани з Київа Харкова та Москви, виконали усі найвідоміші пісні та навіть вийшли на біс.

Закривати перший день «Гнізда» довелося Валерію Харчишину разом з «Другою Рікою». Публіка, як вдало помітив ведучій фесту Ігор Пелих, стала єдиним цілим з артистом. Протягом тих годин кожен у Білій Церкві міг побачити, як відривається багатотисячний натовп під улюблену музику.

Другий день зібрав ще більшу аудиторію, якій вже не був потрібний розігрів. З перших хвилин виступу гурту «Platina» публіка почала танцювати та стрибати. Це продовжилося і під звуки виступу білоцерківського гурту «Мурени».

Виступ новосибірців «Punk Tv» вийшов трохи менш емоційним ніж «Мурен», втім поціновувачі стриманого європейського інді-саунду отримали те, чого бажали.

Разом з дощем над Білою Церквою на сцені «Гнізда» з’явилися музиканти гурту «ТІК». Протягом їхнього виступу попри зливу людей на «Гнізді» не поменшало, а навпаки - натовп збільшився та не перериваючись стрибав під музику «ТІК».

Справжнім сюрпризом для всіх став виступ гурту «Lama». Світлове шоу, що підтримувало концепцію усього, що відбувалося на сцені, разом з енергетикою самої Наталі, охопило все навколо. Те що відбувалося між сценою та аудиторією важко назвати просто обміном енергією, спілкуванням, чи ще чимось. Це було грандіозне шоу, варте того, щоб його побачити.

Улюбленець білоцерківської публіки Кузьма Скрябін вийшовши на сцену одразу заволодів очима десятків тисяч глядачів. Танцювали та співали усі. Саме на цьому виступі відбулася концертна прем’єра колективу під продюсуванням Кузьми - «Пающіє Труси». За словами Кузьми, такого масштабного рок-фестивалю як Гніздо, він в Україні ще не бачив.

Кінець «Гнізда 2008» став початком наступного, шостого «Гнізда». Робота над яким вже почалася. Організаторам доведеться остаточно вирішити де саме відбуватиметься фестиваль надалі, адже за словами президента «Гнізда», Віталія Титаренка, «Гніздо 2009» відбудеться на тому місці, яке організатори оберуть як постійне.

 


Збільшити афішу